كليه زندانيان سياسی را ازاد كنيد                                              حقوق مدني وازادی های سياسی و اجتماعی برای زنان، كارگران و اقليت های ملی و مذهبي                                                  مذهب امری خصوصی است. جدايی كامل دين از دولت                                               حق پوشش، مسافرت و طلاق براي زنان                                                تشكل، اعتصاب و سنديكا حق مسلم كارگران است
     

 

 حقوق بشر و دموكراسی برای ايران

 
     
  تماس با ما   پيوندها در باره ما زندانيان سياسي   اقليت ها   كودكان و جوانان  زنان    كارگري سياسی صفحه ا صلي

اعدام یک زندانی سیاسی در کردستان

   

 

 
  منبع خبر : خبرگزاری هرانا    
       
 
اعدام یک زندانی سیاسی در کردستان


بامداد امروز چهارشنبه یک زندانی سیاسی در زندان خوی به دار آویخته شد.

خبرگزاری هرانا - حقوق ملی: روز جاری مورخ 16/10/88 دیماه راس ساعت 4 صبح، زندانی سیاسی "فصیح یاسمنی" در زندان خوی به دار آویخته شد.

به گزارش کمیته کردستان مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، مسئولان اجرای احکام شهرستان خوی، این شهروند کرد اهل یکی از روستاهای شهرستان خوی را که از سال 1386 در زندان به سر می برد بدون طی تشریفات قانونی و به صورت غیر منتظره اعدام کرده و علیرغم این موضوع از تحویل پیکر وی به خانواده خودداری می کنند.

نامبرده متهم به عضویت در یکی از احزاب اپوزیسیون (پژاک) شده بود ولی علیرغم این موضوع هیچ مستندی جز اقاریری که آقای یاسمنی عنوان می داشت تحت شکنجه از ایشان اخذ شده است در پرونده موجود نبود.

این شهروند در زمان اعدام دارای 28 سال سن بود و پس از اعدام احسان فتاحیان دومین مورد اعدام یک زندانی سیاسی در مناطق کردنشین در طی ماههای اخیر محسوب می شود.

در حال حاضر 17 زندانی سیاسی محکوم به اعدام دیگر در کردستان به شرح ذیل وجود دارد:
زینب جلالیان، حبیب الله‌ لطیفی، شیرکو معارفی، فرهاد وکیلی، فرزاد کمانگر، علی حیدریان، حسین خضری، رشید آخکندی، محمد امین آگوشی، احمد پولاد خانی، سید سامی حسینی، سید جمال محمدی، رستم ارکیا، مصطفی سلیمی، انور رستمی، حسن ‌تالعی، ایرج محمدی