كليه زندانيان سياسی را ازاد كنيد                                              حقوق مدني وازادی های سياسی و اجتماعی برای زنان، كارگران و اقليت های ملی و مذهبي                                                  مذهب امری خصوصی است. جدايی كامل دين از دولت                                               حق پوشش، مسافرت و طلاق براي زنان                                                تشكل، اعتصاب و سنديكا حق مسلم كارگران است
     

 

 حقوق بشر و دموكراسی برای ايران

 
     
  تماس با ما   پيوندها در باره ما زندانيان سياسي   اقليت ها   كودكان و جوانان  زنان    كارگري سياسی صفحه ا صلي

رژیم یک زندانی سیاسی دیگر کرد را به جوخه مرگ سپرد

   

 

 
  رژیم یک زندانی سیاسی دیگر کرد را به جوخه مرگ سپردرژیم جنایت کار جمهوری اسلامی روز چهارشنبه چهار زندانی را در زندان ارومیه به دار آویخت و مدعی شد اتهام آنان قاچاق مواد مخدر بوده است. "خبرگزاری کوردستان" در گزارشی اعلام کرد، یکی از اعدام شدگان به اتهام "عضویت در حزب دمکرات کردستان ایران" اعدام شده است.بنابر این گزارش، فرهاد تارم، اهل روستای "لورکان" دشت بیل اشنویه، سحرگاه روز چهارشنبه شش بهمن ۱٣٨۹ به اتهام عضویت در حزب دمکرات کردستان ایران در زندان مرکزی ارومیه به دار آویخته شد. فرهاد تارم از سال ٢٠٠۵تا ٢٠٠٨میلادی در کردستان عراق ساکن بوده است. وی بعد از سال ٢٠٠٨ به ایران باز می گردد. پس از یک ماه توسط دستگاه اطلاعاتی رژیم دستگیر می شود. بیدادگاه انقلاب اسلامی شهر ارومیه فرهاد تارم را چند ماه بعد به اتهام "عضویت در حزب دمکرات کردستان ایران" به اعدام می کند.


مردم منطقه دشتبیل اشنویه و جمعی از اهالی ارومیه با شنیدن خبر اعدام فرهاد تارم، در مقابل زندان مرکزی ارومیه تجمع کرده و با سردادن شعار علیه خامنه ای و سایر دست اندرکاران رژیم، خواستار تحویل پیکر فرهاد به خانواده اش شدند. ماموران امنیتی به سوی جمعیت تظاهرکننده یورش برده و ده نفر، از جمله چند تن از اعضای خانواده فرهاد تارم را دستگیر کردند. در اعتراض به این اقدام وحشیانه، جمعیت حاضر در محل با ماموران سرکوبگر درگیر شده و تعدادی از شیشه های زندان ارومیه را شکستند.با ادامه اعتراض، پیکر فرهاد تارم به خانواده اش تحویل داده شد، با این حال مردم تظاهرکننده به اعتراض خود ادامه داده و خواستار آزادی کلیه دستگیر شدگان شدند.


"خبرگزاری کوردستان" اسامی دستگیرشدگان را این چنین اعلام کرده است: : توران، مادر فرهاد تارم، زینب، همسر فرهاد، رعنا، همسر برادر فرهاد، صالحا تارم، دختر عموی فرهاد، فخرالدین تارم، برادر فرهاد، لطیف تارم، پسر عموی فرهاد، گول بیاز تارم، بهاالدین خنده پور، صیف الدین خنده پور و شهرام خنده پور.کانون زندانیان سیاسی ایران(در تبعید)

پنچشنبه ٧ بهمن ١٣۸٩ برابر با ۲۷ژانویه ٢٠١١http://www.kanoon-zendanian.org/DOCuments(htm)-6/Farhad%20Taram.html